ЦЕНТР УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

pixel
pixel
Семінар для заступників міністрів та державних секретарів міністерств
boiko-photo

28-29 вересня 2022 р. у Києві відбувся семінар на тему: «Закон «Про адміністративну процедуру»: окремі новели та заходи впровадження» для заступників міністрів та державних секретарів міністерств, що був організований Міністерством юстиції України та Офісом реформ Кабінету Міністрів України за сприяння Європейського Союзу в межах проєкту «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU 4 PAR).

У заході як спікер взяла участь членкиня правління «Центру українських правових досліджень» Ірина Бойко.

Перед учасниками семінару виступив Президент Латвійської Республіки Егілс Левітс. Він був одним із розробників адміністративно-процедурного законодавства Латвії, а тому мав змогу фахово оцінити український закон. На його думку, Закон України «Про адміністративну процедуру» цілком відповідає європейським стандартам у сфері публічного адміністрування.

Президент Егілс Левітс підкреслив, що закон про адміністративну процедуру є ключовим в утвердженні верховенства права в державі, а Конституція працює завдяки механізмам, закладеним у цьому законі.

Дискусія, що відбулася між учасниками семінару, стала основою для формування державницької позиції щодо необхідності нормотворчого та організаційного впровадження приписів Закону «Про адміністративну процедуру» в дію.

president
XXII щорічна конференція Європейського товариства кримінології (ESC)
shostko-photo

23 вересня 2022 р. голова правління ЦУПД Олена Шостко взяла участь у XXII щорічній конференції Європейського товариства кримінології (ESC), де представила доповідь "Mass Atrocities during Russian Aggression against Ukraine in 2022: Scale and Peculiarities" (Масові звірства під час російської агресії проти України у 2022 році: масштаби та особливості).


Олена Шостко виступила разом із науковцями з Німеччини, Великої Британії, Хорватії, Нідерландів на секції, присвяченій жорстоким (масовим) злочинам і постконфліктному правосуддю в Україні.


Після двох попередніх онлайн-конференцій XXII конференція проходила в іспанському місті Малага. Її учасниками стали більш ніж 1400 науковців.


Пленарні і секційні засідання відбувались на базі університету Малаги - одного з найкращих державних університетів Іспанії, в якому навчається 36 тис. студентів.


У складі університету функціонує відділ Андалузького міжуніверситетського Інституту кримінології, який активно брав участь в організації цього масштабного заходу.


Участь у конференції для представниці України стала можливою завдяки програмі малих грантів "Українського фулбрайтівського кола", а також стипендії Європейського товариства кримінології для українських учасників.З презентацією Олени Шостко можна ознайомитись тут.

Тренінг з підготовки суддів Вищого антикорупційного суду

21 лютого 2022 р. голова правління ЦУПД Олена Шостко як викладачка взяла участь у тренінгу суддів Вищого антикорупційного суду, яку проводила Національна школа суддів України у співпраці з Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні.


Олена Шостко представила для обговорення доповіді щодо міжнародних зобов'язань України у сфері протидії корупції, правової бази та практичних проблем захисту викривачів, кращих практик та міжнародних стандартів з питань повернення активів та окремих питань цивільної конфіскації.


Більш докладно про тренінг читайте тут.